DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 16 STYCZNIA
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Imieniny obchodzą:
Marceli, Włodzimierz
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Meksykańskie kartele narkotykowe coraz silniejsze także w USA

Data publikacji: 2013-04-06 07:00
Data aktualizacji: 2013-04-05 14:11:00
Meksykańskie kartele narkotykowe coraz silniejsze także w USA
fot.atroszko/sxc.hu

Wg agencji Associated Press meksykańskie kartele narkotykowe głęboko  przeniknęły do amerykańskiego społeczeństwa. Problem nie dotyczy jedynie regionów przygranicznych, ale całego kraju. Członkowie gangów z zimną krwią mordują wszystkich, którzy stają im na przeszkodzie do zarobienia wielkich pieniędzy na lukratywnym rynku amerykańskim.


Meksykańskie kartele narkotykowe wysyłają swoich najbardziej zaufanych ludzi do USA, by żyjąc tam i pracując rozwijali bezpośrednią sieć dystrybucji narkotyków, a także przygotowywali grunt pod rozwój innych przestępczych przedsięwzięć.


Służby amerykańskie obawiają się, że jeśli w porę nie wypowie się im zdecydowanej wojny, kartele mogą na dobre zadomowić się w Stanach Zjednoczonych i skupić się na rozwijaniu prostytucji, porywaniu ludzi i wymuszaniu okupów, a także praniu brudnych pieniędzy.


Agencja AP przygotowała obszerny materiał poświęcony wpływom meksykańskich karteli narkotykowych w Stanach Zjednoczonych, opierając się na analizie licznych federalnych spraw sądowych i rządowych danych dot. przestępczości zorganizowanej oraz rozmów z wielomanajlepszymi funkcjonariuszami organów ścigania. Oficerowie służb alarmują, że meksykańskie gangi zaczęły instalować swoich ludzi w wewnętrznych kręgach amerykańskich organów ścigania. Kartele mają już rozwiniętą sieć dystrybucji narkotyków w dziewięciu stanach na środkowym zachodzie, południu i północnym wschodzie. Stopniowo eliminują amerykańskich pośredników, którzy – wg meksykańskich „bossów” - pobierali zbyt duże opłaty.


- To prawdopodobnie najbardziej poważne zagrożeniedla Stanów Zjednoczonych ze strony przestępczości zorganizowanej– ostrzega Jack Riley, szef Drug Enforcement  Administration Office w Chicago, gdzie gangi meksykańskie zadomowiły się na dobre.


Obecnie drugim najbardziej niebezpiecznym miastem na świecie po Meksyku jest Phoenix. Tutaj ma miejsce najwięcej porwań kobiet i dziewcząt zmuszanych do prostytucji.


Amerykańscy agenci zwracają uwagę na fakt, że handel kobietami i dziećmi zmuszanymi do świadczenia usług seksualnych, często jest pomijany, jeśli chodzi o działalność karteli narkotykowych. Tymczasem seksualne wykorzystywanie kobiet i dzieci osiąga przerażająco wysoki poziom.


Porucznik Matthew Thomas twierdzi, że amerykańscy klienci zamawiają narkotyki. Często dostarczają je im meksykańskie dzieci wykorzystywane seksualnie.


Ostatnio jednak służby zaalarmowały głośne zabójstwa najwyższych urzędników w USA. W Teksasie w ub. weekend zamordowano prokuratora okręgowego Mike’a McLellanda i jego żonę. Wcześniej meksykańskie gangi zabiły dwóch innych prokuratorów: jednego z Teksasu i drugiego z Kolorado.


Ekspert ds. bezpieczeństwa, który przez wiele lat pracował w służbach operacyjnych, zajmujących się tropieniem karteli narkotykowych uważa, że ostatnie zabójstwo McLellenda i jego żony ma wysłać wiadomość: „nikt nie jest bezpieczny, nikt nie jest poza naszym zasięgiem. Zabijemy ciebie i twoich bliskich. Jesteśmy tutaj i kontrolujemy teren”.


Agent podkreślił, że jest to klasyczna taktyka gangów, które poprzez głośne egzekucje znanych osobistości chcą pokazać, że niczego się nie boją.


Liczne kartele narkotykowe poprzez wojny toczone miedzy sobą o strefy wpływów i coraz większe dochody,pogrążyłyMeksyk w chaosie. Teraz stanowią wyzwanie dla wielu amerykańskich miast w Teksasie, Nowym Meksyku, Arizonie, Illinois itp.


Oprócz McLellanda, wcześniej zastrzelono w biały dzień zastępcę prokuratora okręgowego Marka Hasse. Zamachowiec nie został zatrzymany. W dniu 19 marca zamordowano także dyrektora więzienia w Kolorado – Toma Clementsa.Źródło: townhall.com, AS.

 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Stefciu
Biorący narkotyki Amerykanie są winni tym mordom oraz porwaniami do burdeli.
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright by

STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

IM. KS. PIOTRA SKARGI